Děti v Olomouci začaly k online čtení navštěvovat seniory také osobně

  • od

Online čtení a povídání dětí olomoucké základní školy a seniorů Domova seniorů POHODA Chválkovice se rozšiřuje i na osobní setkání. S pocovidovým rozvolněním žáci projevili zájem své posluchače poznat i osobně, a k online čtení, které i nadále bude probíhat jednou týdně, přidali pravidelnou jednotýdenní návštěvu domova. Seniory chtějí potěšit osobní komunikací a trávením společného času společenskými aktivitami.  Děti tak střídáním online a osobní komunikace pomohou seniorům přirozeně přivyknout na online kontakt, který pro ně zatím není tolik přirozený.

„Ráda se seznamuji s novými lidmi a chtěla bych udělat radost seniorům,“ komentovala svůj zájem zapojit se do projektu Eliška Širůčková ze 7.C. ZŠ Zeyerova. „Těším se na pocit, že mohu někomu zvednout náladu, nebo někoho pobavit. Samota není nic příjemného, a proto si myslím, že je to úžasná příležitost někoho potěšit,“ doplnila svoji spolužačku Elena Spurná.

Podívejte se na fotografie z prvního osobního setkání dětí s klienty v seniorském domově https://www.ddol.cz/ze-zivota-domova/probehle-akce/obejmi-ctenim.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *