Soutěž Brána k druhým ocenila již podvanácté dobrovolnické projekty dětí a mládeže

  • od

Hledat, ukazovat a oceňovat pozitivní příklady a skutky v naší společnosti, na kterých se podílejí děti a mládež do 26. let, má za cíl soutěžní přehlídka dobrovolnických projektů dětí a mládeže Brána k druhým, kterou spolu s dalšími partnery vyhlašuje Česká rada dětí a mládeže.

Základní škola Kbely s projektem byla vybrána mezi vítězné dobrovolnické týmy, které byly slavnostně vyhlášeny 8. dubna 2024 v Brožíkově sále Staroměstské radnice v Praze od 14. hodin. Účastníci akce měli jedinečnou možnost zúčastnit seprohlídky Staroměstské radnice s věží a Clam-Gallasova paláce.

Soutěžní přehlídky 12. ročníku Brána k druhým se mohla zúčastnit jakákoli skupina, která v období od 1. 11. 2022 do 31. 10. 2023 vykonala ve svém okolí něco veřejně prospěšného a užitečného pro ostatní. Z více než 30 přihlášených projektů a více než 2 000 zapojených dětí a mladých lidí z celé ČR se mezi letošní finalisty probojovaly ve třech kategoriích tyto týmy:

Kategorie do 15 let:

ZŠ Kbely – Obejmi hrou – setkávání dětí se seniory v domově seniorů, více na www.obejmictenim.cz

Band of Brothers – Pomoc ukrajinským vojákům

Mateřská škola Čáslav – Péče o kameny zmizelých, pomoc městu

Dětský domov Tuchlov – Skupina Rodinka

Kategorie do 18 let:

Gymnázium, Ústí nad Labem, Jateční 22, příspěvková organizace – Den dobra

Gymnázium Na Zatlance – oficiální stránka – Vaření pro druhé

Slezské gymnázium Opava – Pomoc ukrajinským dětem

Kategorie do 26 let:

Talnet, z. s. – Podpora nadané mládeže

Buď Čech, buď laska – podpora Ukrajiny

Mgr. Vlastimil Jura, člen představenstva a manažer vzdělávání Česká rady dětí a mládeže za organizátory akce děkuje soutěžícím: „Všem pozvaným finalistům moc gratulujeme! Děkujeme ale také všem ostatním letošním účastníkům za jejich dobročinné aktivity a pomoc druhým. Přejeme vám spoustu sil i do budoucna!“

Branakdruhym.cz
FB: Brána k druhým

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *